10 rocznica powstania Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie – tylko tyle, czy aż tyle?

W tym roku Koło Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie obchodzi dziesiątą rocznicę swojego istnienia. Nasz jubileusz obchodziliśmy oczywiście …..w lesie, w zaprzyjaźnionym Leśnictwie Stary Dwór, w Nadleśnictwie Kudypy.

Była to okazja do spotkania i do wspominania licznych imprez organizowanych dla członków Koła, ich rodzin i sympatyków. A w Kole dzieje się bardzo dużo. Najliczniejsze są sobotnie rajdy po okolicznych lasach Nadleśnictwa Olsztyn i Kudypy, których w ciągu 10 lat było ponad 400, a więc nieźle poznaliśmy las i jego mieszkańców..

W każdy pierwszy czwartek miesiąca poszerzamy leśną i przyrodniczą wiedzę uczestnicząc w wykładach w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, a więc mamy za sobą ponad 100 wykładów.

 

 

Kilkakrotnie w ciągu roku organizujemy wycieczki wyjazdowe, które umożliwiają nam poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych oraz miejsc historycznych różnych zakątków naszego kraju.

Największym powodzeniem cieszą się wjazdowe edukacje przyrodniczo – leśne do gościnnych nadleśnictw podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

 

 

Raz na dwa tygodnie odbywają się treningi strzeleckie z broni sportowej na strzelnicy LOK w Olsztynie. Organizujemy zawody strzeleckie gdzie zdobywamy umiejętności pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów. Najlepsi otrzymują medale, puchary i dyplomy. 

Przeprowadzamy konkursy z tematyki przyrodniczej, leśnej, historycznej, patriotycznej, organizujemy wystawy prac malarskich i z rękodzieła  naszych koleżanek i kolegów uzdolnionych artystycznie.

 

 

Wystawy takie miały miejsce. wielokrotnie m.in.w RDLP w Olsztynie, Urzędzie Miasta, Urzędzie Wojewódzkim i  Marszałkowskim.

 

Nasze Koło skupia 118 osób, aktywnych, młodych duchem  głownie emerytów mających bardzo różnorodne wykształcenie, doświadczenie zawodowe, zainteresowania. Jedno na pewno nas Łączy. Wszyscy kochamy las, przyrodę, cieszy nas spotkanie z innymi ludźmi. Obchodzimy uroczyście  Święto Drzewa, Dzień Niezapominajki, Święto Hubertusa, Dzień Wody ale też Walentynki, Dzień św. Mikołaja, a  w karnawale chętnie tańczymy. Lubimy odkrywać ciekawe miejsca, niektórzy uprawiają strzelectwo sportowe, inni malują, haftują, rzeźbią, grają w szachy.

Cieszy nas fakt, że w organizowanych imprezach uczestniczą i aktywnie włączają się w organizację coraz częściej rodziny naszych członków – małżonkowie, dzieci, wnuki oraz znajomi.

To stwarza prawdziwie rodzinną atmosferę, a szeroki program działalności sprawia, że tak wiele osób znajduje coś ciekawego dla siebie. Jesteśmy stowarzyszeniem ludzi, którym dobro naszych lasów leży głęboko na sercu. Cieszy nas bogactwo i różnorodność naszych lasów. Troszczymy się o to, aby przyszłe pokolenia mogły również korzystać z dobrodziejstw przyrody. W tym celu sadzimy i sprzątamy las, w okresie zimy dokarmiamy leśne zwierzęta.,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.