MÓJ LAS – konkurs przyrodniczo-leśny

18 stycznia 2019 roku Krystyna Leszczyńska brała udział w pracach Sądu Konkursowego do oceny prac nadesłanych przez dzieci i młodzież z terenu województwa warmińsko-mazurskiego na konkurs MÓJ LAS.

Była to już  XXXII edycja  konkursu, organizowanego corocznie przez Ligę Ochrony Przyrody i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

Celem konkursu jest rozpowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy przyrodniczo-ekologiczno-leśnej, promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych polskich lasów. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych prezentując prace i plastyczne określone dla poszczególnych kategorii:

kategoria I – Moja ulubiona pora roku w lesie (dzieci szkół podstawowych klas I-III)
kategoria II – Mieszkania leśnych zwierząt (dzieci szkół podstawowych klas IV-VI)
kategoria III – Zapraszam na trzydniową wycieczkę do lasu w mojej okolicy (młodzież klas VII i VIII oraz młodzież gimnazjów)
kategoria IV – Drewno – wczoraj, dziś i jutro (młodzież liceów ogólnokształcących oraz ponadgimnazjalnych szkół zawodowych)

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach:
I etap odbywa się na szczeblu regionalnym
II etap odbywa się na szczeblu centralnym

I etap na szczeblu regionalnym zorganizowany został  przez Zarząd Okręgu  Warmińsko-Mazurskiego Ligi Ochrony Przyrody w Olsztynie. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac, szczególnie dużo w pierwszej kategorii wiekowej  (kilka prac zaprezentowałam). Kilka, ale widać jakie są fajne i jak trudne miała zadanie komisja, która musiała wybrać najlepsze. Trudne zadanie ale i wielka frajda. Dzieci mają wspaniałą wyobraźnię, wyczucie estetyki, znają różne techniki i umieją je wykorzystać.

Nie było łatwo, ale wybraliśmy. Najlepiej ocenione prace zostaną przesłane do II etapu na szczeblu centralnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *