O nas

Koło Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie powstało 8 kwietnia 2009 roku, a pomysłodawcami zorganizowania Koła byli Anatol Leszczyński i Grzegorz Kluczek. Na zebranie założycielskie przybyło 40 osób, obecnie do Koła należy 128 aktywnych, młodych duchem ludzi, o bardzo różnorodnych pasjach i zainteresowaniach. Jesteśmy największym kołem LOK w województwie warmińsko-mazurskim i jednym z większych w kraju.
Wszyscy kochamy las, przyrodę, w każdą sobotę uczestniczymy w rajdach po okolicznych lasach. W okresie zimy dokarmiamy leśne zwierzęta, wiosną – sprzątamy las i sadzimy drzewa. W 2012 roku posadziliśmy 20 arów dębowego lasu w Olsztynie, w 2014 i w 2015 roku sadziliśmy las w Nadleśnictwie Mrągowo i w 2016 , 2017 i 2018 roku w Nadleśnictwie Kudypy. W każdym roku, obchodzimy Święto Drzewa, Dzień Niezapominajki, Święto Hubertusa, Dzień Wody. Raz na dwa tygodnie odbywają się treningi strzeleckie na strzelnicy w Zarządzie Wojewódzkim LOK w Olsztynie. Organizujemy zawody strzeleckie z broni pneumatycznej i broni palnej, gdzie zdobywamy umiejętności strzeleckie pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów. Najlepsi otrzymują medale, puchary i dyplomy. Część z nas spotyka się i gra w szachy, warcaby. Inni kontynuują i rozwijają uzdolnienia artystyczne. Swoje prace wystawiają na organizowanych wystawach.
Kilkakrotnie w roku organizujemy wycieczki wyjazdowe, najczęściej autokarem, ale czasem też koleją. Są to wycieczki jedno i wielodniowe. Wspólnie spotykamy Nowy Rok, bawimy się na kuligu i na wieczorkach w olsztyńskich restauracjach.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca spotykamy się w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, gdzie leśnicy przekazują nam swoją wiedzę o lesie i jego ciekawostkach. W tym dniu załatwiamy też sprawy organizacyjne, w tym przyjęcia nowych członków. Nabytą leśno-przyrodniczą wiedzę staramy się przekazać naszemu otoczeniu- rodzinie, znajomym. Pod hasłem „Las łączy pokolenia”, zapraszamy młodsze pokolenie na sobotnie rajdy, przeprowadzamy leśne konkursy, ubieramy marchewkami, jabłkami i innymi ozdobami ekologicznymi leśną choinkę. Wspólnie z dziećmi i wnukami uczestniczymy w zawodach strzeleckich.

Zapraszamy do nas. Jesteśmy przekonani, że każdy przyłączając się wnosi niepowtarzalną wartość i może realizować i rozwijać się.
Pracujemy w oparciu o opracowany i zatwierdzony przez członków Koła plan pracy, a wszystkie imprezy udokumentowane są w naszej obszernej kronice, która prowadzona jest od początku działalności Koła.
Tak szeroka i różnorodna działalność Koła jest możliwa dzięki zaangażowaniu wielu  członków. Naszą pracę dostrzega organizacja wojewódzka i krajowa LOK. Wielokrotnie byliśmy odznaczani medalami Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju, indywidualnie i zbiorowo.

PICT0087

Naszą dotychczasową pracę doceniła też RDLP w Olsztynie. Otrzymaliśmy dyplomy „Przyjaciel Lasów Warmińsko-Mazurskich”, a prezes Koła  medal. Podczas sadzenia lasu w Olsztynie, Pan Andrzej Sobania  przekazał prezesowi Koła Anatolowi Leszczyńskiemu  medal „Przyjaciel Lasu” od Nadleśnictwa Olsztyn.

P4280090 www2

Za coroczne sprzątanie lasów zostaliśmy wyróżnieni przez Wojewódzki Ośrodek Ochrony Środowiska w Olsztynie statuetką.

8 komentarzy do “O nas

  1. Brawo moi Przyjaciele Krysiu i Tolku,Pozdrawiam i życzę dalszych działań w zakresie ochrony lasow ,środowiska naturalnego ,piękna które posiadamy a Wy Wszyscy w Kole to pielęgnujecie… Jeszcze raz pozdrawiam życząc wszystkim Wesołych świąt bożego narodzenia i szczęśliwego nowego roku Niutek z Suwałk

  2. to co piszę to chyba nie w tej „kategorii”, ale pogubiłam się i zdziwiłam widząc „stronę główną”! jest piękna, ale przyzwyczaiłam się do poprzedniej i od razu wiedziałam, że jestem z Wami przynajmniej w ten sposób (nie mogę na razie osobiści). Kilka/kilkanaście dni nie otwierałam komputera, przecież wakacje i przerwa urlopowa, a tu takie zmiany! Podziwiam prowadzących i gratuluję (i przepraszam, że wkradłam się na tę stronę) Krystyna T.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.