O nas

Koło Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie powstało 8 kwietnia 2009 roku, a pomysłodawcami zorganizowania Koła byli Anatol Leszczyński i Grzegorz Kluczek. Na zebranie założycielskie przybyło 40 osób, obecnie do Koła należy 128 aktywnych, młodych duchem ludzi, o bardzo różnorodnych pasjach i zainteresowaniach. Jesteśmy największym kołem LOK w województwie warmińsko-mazurskim.
Wszyscy kochamy las, przyrodę, w każdą sobotę uczestniczymy w rajdach po okolicznych lasach. W okresie zimy dokarmiamy leśne zwierzęta, wiosną – sprzątamy las i sadzimy drzewa. W każdym roku, obchodzimy Święto Drzewa, Dzień Niezapominajki, Święto Hubertusa, Dzień Wody. Raz na dwa tygodnie odbywają się treningi strzeleckie na strzelnicy w Zarządzie Wojewódzkim LOK w Olsztynie. Organizujemy zawody strzeleckie z broni pneumatycznej i broni palnej, gdzie zdobywamy umiejętności strzeleckie pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów. Najlepsi otrzymują medale, puchary i dyplomy. Część z nas spotyka się i gra w szachy, warcaby. Inni kontynuują i rozwijają uzdolnienia artystyczne. Swoje prace wystawiają na organizowanych wystawach.
Kilkakrotnie w roku organizujemy wycieczki wyjazdowe, najczęściej autokarem, ale czasem też koleją. Są to wycieczki jedno i wielodniowe. Wspólnie spotykamy Nowy Rok, bawimy się na kuligu i na wieczorkach w olsztyńskich restauracjach.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca spotykamy się w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, gdzie leśnicy przekazują nam swoją wiedzę o lesie i jego ciekawostkach. W tym dniu załatwiamy też sprawy organizacyjne, w tym przyjęcia nowych członków. Nabytą leśno-przyrodniczą wiedzę staramy się przekazać naszemu otoczeniu- rodzinie, znajomym. Pod hasłem „Las łączy pokolenia”, zapraszamy młodsze pokolenie na sobotnie rajdy, przeprowadzamy leśne konkursy, ubieramy marchewkami, jabłkami i innymi ozdobami ekologicznymi leśną choinkę. Wspólnie z dziećmi i wnukami uczestniczymy w zawodach strzeleckich.

Zapraszamy do nas. Jesteśmy przekonani, że każdy przyłączając się wnosi niepowtarzalną wartość i może realizować i rozwijać się.
Pracujemy w oparciu o opracowany i zatwierdzony przez członków Koła plan pracy, a wszystkie imprezy udokumentowane są w naszej obszernej kronice i od kilku lat na stronie internetowej.
Tak szeroka i różnorodna działalność Koła jest możliwa dzięki zaangażowaniu wielu  członków. Naszą pracę dostrzega organizacja wojewódzka i krajowa LOK. Wielokrotnie byliśmy odznaczani medalami Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju, indywidualnie i zbiorowo.

PICT0087

Naszą dotychczasową pracę doceniła też RDLP w Olsztynie. Otrzymaliśmy dyplomy „Przyjaciel Lasów Warmińsko-Mazurskich”, a prezes Koła  medal. Podczas sadzenia lasu w Olsztynie, Pan Andrzej Sobania  przekazał prezesowi Koła Anatolowi Leszczyńskiemu  medal „Przyjaciel Lasu” od Nadleśnictwa Olsztyn.

P4280090 www2

Za coroczne sprzątanie lasów zostaliśmy wyróżnieni przez Wojewódzki Ośrodek Ochrony Środowiska w Olsztynie statuetką.

11 komentarzy do “O nas

  1. Brawo moi Przyjaciele Krysiu i Tolku,Pozdrawiam i życzę dalszych działań w zakresie ochrony lasow ,środowiska naturalnego ,piękna które posiadamy a Wy Wszyscy w Kole to pielęgnujecie… Jeszcze raz pozdrawiam życząc wszystkim Wesołych świąt bożego narodzenia i szczęśliwego nowego roku Niutek z Suwałk

  2. to co piszę to chyba nie w tej „kategorii”, ale pogubiłam się i zdziwiłam widząc „stronę główną”! jest piękna, ale przyzwyczaiłam się do poprzedniej i od razu wiedziałam, że jestem z Wami przynajmniej w ten sposób (nie mogę na razie osobiści). Kilka/kilkanaście dni nie otwierałam komputera, przecież wakacje i przerwa urlopowa, a tu takie zmiany! Podziwiam prowadzących i gratuluję (i przepraszam, że wkradłam się na tę stronę) Krystyna T.

  3. witam ipozdrawiam wszystkich owaznych seniorow oraz caly rzarzad. ja juz zkonczylam swoje rajdy ,ale dalam zstepce .nigdy WAS NIE DA sie zapomniec to byly cudowne lata,ktorych sie nie zapomina. zdrowych wesolych swiat wam zycze jola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *