Setne spotkanie ekologiczne, Dzień Kobiet, nagrody, medale……………….

5 marca 2020 roku, członkowie Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie spotkali się po raz setny w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w  Olsztynie na  czwartku ekologicznym. Trudno wymienić tematy, które przedstawiali nam wykładowcy, głównie leśnicy, ale też inni przyrodnicy np. pracownicy Wojewódzkiej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Muzeum Przyrody. Dzięki tej wiedzy  lepiej znamy las, podziwiamy i rozumiemy pracę leśników a także możemy zabłysnąć w czasie konkursów leśnych. Tak jak ostatnio Zdzisia Biernatowska, która wygrała taki konkurs w swoim sołectwie Słupy. Gratulujemy!

Wyjątkowe czwartkowe spotkanie zaszczycił też gość wyjątkowy Adam Gełdon, który jest jednym z najbardziej oczekiwanych wykładowców. Przyrodnik, pracownik Nadleśnictwa Spychowo, pasjonat i tropiciel wilków, koordynator największej w Polsce inwentaryzacji zimowej dużych drapieżników prowadzonej przez leśników i myśliwych. Badacz aktywności wokalnej wilków, koordynator merytoryczny międzynarodowego obozu naukowego tropień wilków w Bieszczadach „Wolf Expedition”, edukator i trener w dziedzinie monitoringu, biologii i ekologii wilków. Adam Gełdon  ma też wiele innych bardzo ciekawych pasji o których nam opowiadał w poprzednich latach. Tym razem było …..o wilkach. A o nich może Adam opowiadać, opowiadać…… Myślę, że przez te opowieści przestaliśmy się wilków bać, zrozumieliśmy ich zachowania a może trochę polubiliśmy te piękne zwierzęta? Dziękujemy Adamowi i do zobaczenia………..

Podobno obchodzenie Święta Kobiet to już trochę nie modne. Nie wiem dlaczego. Myślę, że to fajny dzień, szczególnie taki jaki obchodziliśmy parę dni wcześniej, czyli 5 marca. Poczęstowano nas pysznymi słodyczami a później była niespodzianka przygotowana przez Adama Siemakowicza – do ułożenia 25 puzli. W zamierzeniach miały układać panie, ale panowie też układali i trzeba powiedzieć, że w wielu przypadkach wyprzedzili płeć piękną i jaką mieli satysfakcję!

Inną niespodziankę przygotował prezes Koła Anatol Leszczyński – loterię, w której nie było losów pustych, wszyscy obecni na zebraniu wygrali fanty.

 

Ostatni okres obfitował w różne konkury, zawody strzeleckie. Była okazja wykazać się wiedzą, umiejętnościami strzeleckimi. Zasłużyli na nagrody, medale.

 

A najbardziej z nagród ucieszyli się  zwycięzcy konkursu o Marianie Bublewiczu – wygrali samochody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.