Pandemia pandemią a nasi malują

Mimo trwającej pandemii i obostrzeń związanym z ograniczeniem ryzyka rozprzestrzeniania się tej groźnej choroby, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował  jak co roku „Kobiece Impresje”. Na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach możemy przeczytać:

„Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet “Kobiece Impresje” to konkurs skierowany do artystek-amatorek z gmin wiejskich Powiatu Olsztyńskiego oraz samego Olsztyna.
Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Przez ponad 10 lat pokazaliśmy prace ponad 500 kobiet i ponad 1000 obrazów wykonanych w bardzo różnych technikach – od batiku, przez akwarelę, akryl i olej, po kolaż. Obserwujemy, jak bardzo wzmacnia się grono artystek, które wystawiają swoje prace, i jak wzrasta poziom prezentowanej sztuki. Ważne jest dla nas również to, jak panie rozwijają się, biorąc udział w warsztatach i inicjując własne działania edukacyjno-artystyczne z zakresu sztuk pięknych.

Po 11 latach od pierwszej edycji konkursu możemy śmiało powiedzieć, że “Kobiece Impresje” to rodzaj nieformalnego ruchu, który zrzesza kilkadziesiąt artystek-amatorek z naszego regionu. Dla wielu to spełnienie marzeń o malowaniu, które pozostawały w ich sercach od dzieciństwa. Dlatego staramy się, by wyróżnione osoby otrzymywały jako nagrody profesjonalne akcesoria plastyczne, które pozwolą im na jeszcze pełniejszą realizację pasji. Wydarzenie jest skierowane bezpośrednio do kobiet amatorsko zajmujących się malarstwem, pośrednio do wszystkich miłośników tej dziedziny sztuki. W konkursie średnio bierze udział ok. 50 malarek, wystawę ogłada ok. 400 osób.

W tym roku w konkursie wzięło udział 60 Pań, napłynęło 105 prac.”

Wśród tych obrazów znalazły się  prace Wiesi Filipek i Krystyny Leszczyńskiej, której obraz „Lato” otrzymał wyróżnienie Fundacji Kapitana Nemo. Wszystkie biorące udział w konkursie obrazy można oglądnąć na stronie  GOK w Dywitach. Zachęcamy gorąco – 60 pań, różne techniki, różna wrażliwość i wielka różnorodność tematów.

A dlaczego obraz „Lato” został zauważony? Uzasadnił to Prezes FKN  Kpt. ż.w. Tomasz Pruszyński

„Najbardziej w pani obrazie uchwyciło mnie wrażenie ruchu osiągnięte przez pionowe pociągnięcia. No i do tego piękne kolory i ich zachodzenie w siebie. To jest dla mnie właśnie jedna z twarzy impresji😊”

1 komentarz do “Pandemia pandemią a nasi malują

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.