Zebranie 2 września 2021

W dniu 02.09.2021r. po 19 miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, odbyło się pierwsze spotkanie naszych członków w siedzibie RDLP w Olsztynie.

  Na początku,  chwilą ciszy, uczciliśmy  pamięć Bogusia Szuta i Wojtka Wernera – członków Koła, którzy zmarli.

 Następnie omawiano sprawy organizacyjne dotyczące miesiąca września, zbierano składki członkowskie. przyjmowano wpłaty na  spotkanie w dniu 24 września 2021r. w nowym obiekcie Nadleśnictwa Olsztyn, gdzie odbędzie się „Terenowa edukacja historyczna”.

Bardzo miłym punktem zebrania było wręczenie naszym członkom zaległych wyróżnień i odznaczeń przyznanych z okazji rocznicy Koła w 2020 r.

Prezydium Zarządu Warmińsko – Mazurskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Olsztynie w dniu 07.03.2020r. nadało następującym osobom  Srebrne Odznaki „ Zasłużony Działacz LOK”

  1. Beata Staroń- Kicowska
  2. Anna Paprocka
  3. Małgorzata Błyskun
  4. Wiesława Filipek
  5. Antoni Jarczyk
  6. Jarosław Neugebauer
  7. Krzysztof Kadaj
  8. Zbigniew Kadaj
  9. Maciej Malinowski
  10. Jarosław Turek
  11. Roman Jacek Sechlinng 
  12. Piotr Laska
  13. Justyna Haładaj
  14. Jan Filipek
  15. Janina Wojnicz
  16. Benedykt Kucki
  17. Dariusz Sobotka

Rada Krajowa LOK w dn. 25.05.2020r. nadała medale

Brązowy Medal „Za Zasługi Dla LOK”

 

 

 

  1. Paweł Tabor
  2. Zbigniew Kadaj
  3. Antoni Jarczyk
  4. Józef Gazda

Srebrny Medal

  1. Janina Kluczek
  2. Ryszarda Żuk- Kłębukowska

Złotym Medalem

  1. Wojciech Dąbrowski
  2. Grzegorz Kluczek
  3. Arkadiusz Mrozowski

Prezes LOK . Na podstawie & 5 Regulaminu Krzyża „Za Zasługi Dla Kół Żołnierzy Rezerwy”

Nadał

Brązowy Krzyż

  1. Stefania Jarczyk

Medalem „Za Zasługi Dla Koła” wyróżniono następujące osoby:

Brązowy Medal

  1. Paulina Rutkowska
  2. Beata Staroń – Kicowska
  3. Jarosław Turek

Srebrnym Medalem

  1. Teresa Tabor
  2. Paweł Tabor

Złotym Medalem

  1. Krystyna Leszczyńska
  2. Tomasz Kicowski
  3. Adam Siemakowicz
  4. Mariusz Orzechowski
  5. Wojciech Dąbrowski

Drobne upominki otrzymały następujące osoby:

  1. Teresa Żemojcin
  2. Basia Janowska
  3. Ryszard Chodakiewicz
  4. Henryk Błaszczak

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Informacja dotycząca  „Terenowej edukacji historycznej” 24 września br.

Podczas zebrania  35 osób  dokonało wpłaty uczestnictwa po 5 zł. Spotkanie odbędzie się o godzinie 10.00 na byłej pętli MPK linii 205 przy wyjeździe kierunek Zazdrość. W ramach spacerku przejdziemy 4 km. do nowo wybudowanego obiektu nadleśnictwa gdzie o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie z Panem Pawłem Artychem  – Nadleśniczym  Nadleśnictwa Olsztyn. Po edukacji będzie ognisko z pieczeniem kiełbasek. Organizatorzy zapewniają :dobry nastrój uczestników, spacer około 8 km. w dwie strony, smaczną kiełbaskę, pieczywo, musztardę, keczup, tacki  / napoje we własnym zakresie/

Należy zabezpieczyć się w odpowiedni strój w zależności od pogody /jak podał Baca nie będzie lało/

Zapraszamy również na sobotnie rajdy z kijkami o godz. 10.00 przy J. Długim, w poniedziałki  o godzinie 10.00 na zawody i treningi strzeleckie na strzelnicę sportową przy ul.  Westerplatte.

Do zobaczenia podczas naszych spotkań  na strzelnicy i w plenerze.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.