Ptaki okolic Olsztyna

Gościliśmy Pana Mariana Szymkiewicza, który jest miłośnikiem i uznanym znawcą ptaków. Myślę, że nikt z nas nie przypuszczał jak wiele gatunków żyje  tuż obok nas, czasem wystarczy spojrzeć w okno, najczęściej trzeba wyjść do parku, do miejskiego lasu, a może rozejrzeć się na swojej ogrodniczej działce.

 

Wiele z tych gatunków ptaków spotykamy podczas sobotnich rajdów.

 

O jakich ptakach opowiadał Pan Marian? O bocianach, łabędziach, czajkach, czaplach siwych, dzięciołach, gągołach, gęsiach gęgawa, gilach, gołębiach grzywaczach, jaskółkach dymówkach, jemiołuszkach, kaczkach, kormoranach, kwiczołach, perkozach, puszczykach, sikorkach, sójkach, srokach, wronach, wróblach, żurawiach………..

.Byliśmy zauroczeni sposobem przekazania, wielką wiedzą i pięknymi zdjęciami. Pan Marian Szymkiewicz obiecał nam następne spotkanie. Czekamy z niecierpliwością.

 

W październiku odbyło się wiele konkursów opracowanych przez prezesa Koła Anatola Leszczyńskiego . Przeprowadzone też zostały zawody strzeleckie „O puchar prezesa Koła”. Zwycięscy konkursów otrzymali nagrody książkowe, a najlepsi strzelcy puchar i medale. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.