Konkurs ” Co wiemy o firmie WIPASZ?”

W przepięknej jesiennej scenerii  nad rozlewiskiem w Leśnictwie Stary Dwór, podczas sobotniego rajdu w dniu 19.10.2019 roku, odbył się zapowiadany od dwóch miesięcy,  konkurs z wiedzy o firmie Wipasz.   Pytania zostały opracowane na podstawie informacji uzyskanych z Internetu.  Z tego też źródła korzystali uczestnicy biorący udział w konkursie. A były to informacje bardzo ciekawe. M.in. :

„O firmie

Wipasz SA to największy polski producent pasz i lider w produkcji świeżego mięsa z kurczaka – firma w 100% oparta na polskim kapitale.

Dzięki pełnej integracji procesu produkcyjnego oraz zastosowaniu innowacyjnych technologii, dostarczamy naszym klientom produkty spełniające najwyższe normy jakościowe.

Produkujemy rocznie ponad milion ton paszy dla drobiu, trzody i bydła w 5 wytwórniach zlokalizowanych w całej Polsce. Obecnie trwa budowa 6 wytwórni zlokalizowanej w Międzyrzecu Podlaskim. Będzie to druga wytwórnia NO GMO Wipasz S.A.”

Nasza Dywizja Mięsna składa się z dwóch zakładów drobiarskich zlokalizowanych w Mławie i Międzyrzecu Podlaskim. W obu zakładach produkowanych jest dziennie 1 000 ton mięsa z kurczaka a nasze moce ubojowe sięgają 3 milionów kurcząt tygodniowo.”

Robi wrażenie ! Dowiedzieliśmy się również, że Firma działa od 25 lat,  w Wadągu ma swoją siedzibę, obok której przechodziliśmy kilkakrotnie w czasie naszych sobotnich rajdów.

Cieszy nas to, że firma wciąż się rozwija, ma swoje zakłady nie tylko w naszej okolicy, ale w innych miejscowościach na terenie kraju.  Zatrudnia ponad 2000 tysiące pracowników. Te wszystkie informacje robią wrażenie. Ile z nas wiedziało, że w naszym rejonie  mamy taką perełkę produkcyjną ?

Pomysłodawcą konkursu był prezes Koła Anatol Leszczyński i on opracował pytania. W konkursie wzięło udział 14 członków naszego Koła.

Uczestnicy wyczerpująco odpowiadano na  pytania. a  najlepszą wiedzą wykazali się:

I miejsce Małgorzata Sachnowska

II miejsce Barbara Janowska

III miejsce   Stefania  Jarczyk

IV miejsce Renata Janicka i Czesław Buńkowski

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Wręczenie nagród odbędzie się uroczyście na spotkaniu grudniowym podczas zebrania Koła. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, najbliższy odbędzie się w listopadzie związany z 101 rocznicą odzyskania niepodległości.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.