101 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

Dzięki życzliwości Pani Bożeny Przesław Nadleśniczego Nadleśnictwa Jagiełek, która nas zaprosiła do wspólnego świętowania, ważne święto 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości  członkowie Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie obchodzili  8 listopada 2019 roku wspólnie z leśnikami.

 

Gospodarzami spotkania byli leśnicy Panowie Roman Schilling i Piotr Laska, który pięknie gra na akordeonie.  Przy ognisku, przy akompaniamencie akordeonu, korzystając ze śpiewników  przygotowanych przez Rysię i Michała Kłębukowskich, śpiewaliśmy  polskie pieśni patriotyczne.

 

 

 

 

 

 

Przypomnieniem ważnych dat i  wydarzeń związanych z tą Rocznicą był konkurs opracowany przez Anatola Leszczyńskiego. Największą wiedzą wykazali się:

 

I miejsce  Michał Kłębukowski

II miejsce Teresa Gołębiewska

III miejsce Ryszard Chudziakiewicz

 

Prezes Koła wręczył okolicznościowe odznaki i odznaczenia.

Nowo przyjętym członkom Koła zostały wręczone legitymacje członkowskie.

 

 

 

 

 

 

Od dziesięciu lat uroczyście obchodzimy ten dzień jak większość Polaków. Jako członkowie LOK uczestniczymy w zawodach strzeleckich organizowanych przez Zarząd Wojewódzki LOK. Organizujemy rajdy niepodległościowe, konkursy. Z roku na rok coraz więcej osób bierze w nich udział, chodzi o to aby pamiętać o tych, którzy walczyli za naszą wolność.

Na zakończenie spotkania, poszliśmy na leśny cmentarz z okresu I Wojny Światowej na którym pochowanych jest 444 żołnierzy poległych w toczącej się bitwie w dniach 28-29 sierpnia 1914r. Zapaliliśmy znicze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.