Mikołajkowo, świątecznie i bardzo kolorowo ale też poważnie

Grudniowe spotkanie Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie miało bardzo uroczysty, radosny charakter.

Odbywało się 5 grudnia 2019 roku, a więc w wigilię Świętego Mikołaja. Z tej okazji odbyła się wystawa bożonarodzeniowych prac wykonanych przez koleżanki z Koła.  To już taka nasza tradycja, że przed świętami prezentujemy nasze małe „cudeńka” pracownikom Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie  i oczywiście naszym koleżankom i kolegom. Cieszy nas duże zainteresowanie wystawą i … słowa podziwu dla umiejętności pań i ……

W tym roku po raz pierwszy w akcję mikołajkową, jeszcze nieśmiało włączyło się kilku panów, a więc kochane koleżanki konkurencja nam rośnie. No cóż  w zawodach strzeleckich zwyciężają panie, czego przykładem jest Ania Kuklińska, która zdobyła puchar prezesa Koła, to może panowie w następnym roku pokażą swoje umiejętności artystyczno- rękodzielnicze.

A żeby było tak już naprawdę świątecznie, od Świętego Mikołaja  wszyscy otrzymali piękne bombki, w czwartek członkowie Koła,  a w piątek  zaprzyjaźnieni, współpracujący, wspierający Koło pracownicy RDLP w Olsztynie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czasie czwartkowego spotkania im dalej tym było „bogaciej”. Już nie dla wszystkich a dla szczególnie aktywnych prezes wręczał medale, nagrody.

I tak nagrody otrzymali zwycięscy  dwóch konkursów :”Z wiedzy o listopadowym święcie’  oraz  „Wipasz bez tajemnic”.  Medale złote wręczono dla 12 osób, które dotarły do mety „Jesiennego rajdu na azymut”, medale okolicznościowe otrzymało 20 osób, które uczestniczyły w obchodach „101 Rocznicy Niepodległej” w Jagiełku oraz organizatorzy tego patriotycznego spotkania.

 

Było wesoło, ale też na poważnie. Odwiedziła nas Pani Elżbieta Szwałkiewicz, która już po raz drugi uczyła nas jak zaopiekować się osobami niepełnosprawnymi w rodzinie. Tym razem skupiła się na omówieniu zalet i wad różnego rodzaju sprzętów potrzebnych naszym bliskim, wymagających opieki. Dziękujemy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.