„Ktokolwiek potrafi dawać z siebie, jest ………..

„Ktokolwiek potrafi dawać z siebie, jest bogaty” Erich Fromm”.

O ile ta złota myśl słynnego filozofa jest prawdziwa, to kilka z nas od dzisiaj jest bardziej bogata, zdrowsza i szczęśliwsza. A są to Bożenka Błaszczuk, Wiesia Filipek, Jasia Kluczek i Krysia Leszczyńska.

Koleżanki z sekcji rękodzieła Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie odpowiadając na apel Fundacji Kapitana Nemo, przeznaczyły kartki i ozdoby bożonarodzeniowe na  akcję świąteczną, która ma celu pomoc dla rezydentów Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla  Ofiar Przemocy w Rodzinie. Prace zostaną sprzedane a dochód przekazany potrzebującym.

 

To, że jesteśmy od dziś bogatsze to wiemy od Fromma a że jesteśmy  zdrowsze i szczęśliwsze to wyczytałam w internecie :

„Mówienie o „korzyściach z altruizmu” wydaje się czymś niestosownym – przecież istotą altruizmu jest właśnie niemyślenie o tym, czy coś się tobie opłaci. Jednak pomaganie innym to rzadki przykład sytuacji, w której wygrać mogą wszyscy. Co zatem możesz zyskać pomagając innym?

Jesteś zdrowszy i szczęśliwszy

Istnieje wiele badań, które wskazują, że altruiści żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem niż ludzie, którzy myślą tylko o sobie. Choć teza, że pomaganie innym wydłuża życie jest trudna do  udowodnienia naukowo, altruistyczne zachowania pomagają złagodzić stres, który obniża odporność i jest ważnym czynnikiem ryzyka m.in. chorób układu krążenia.”

A więc warto pomagać!!!

3 komentarze do “„Ktokolwiek potrafi dawać z siebie, jest ………..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.