Czas mierzymy w przeżyciach a więc………

Dni mijają niepostrzeżenie. Miesiące wydają się przemijać jak tygodnie Dlaczego czas upływa szybciej? Czy 24 godziny uległy skróceniu? Coś się zmieniło na świecie?

Tak, zmieniło się. Zmieniło się nasze postrzeganie czasu.

Bo w jaki sposób go postrzegamy? Jak go mierzymy?

Nie w dniach, godzinach ani sekundach. Czas mierzymy w przeżyciach.

Jak można spowolnić czas? Po pierwsze: będąc bardziej uważnym. Będąc tu i teraz, świadomym teraźniejszości. Rozglądając się, dostrzegając, czując, smakując, żyjąc. Odsunąć zmartwienia o przyszłość czy rozpamiętywanie przeszłości na bok i cieszyć się chwilą.

Po drugie: zerwać z rutyną. Iść inną drogą do pracy, odwiedzić nowe miejsce, odmienić swoje otoczenie. Nauczyć się nowej rzeczy, spróbować czegoś innego niż zwykle, zdecydować się na odważną zmianę. Urozmaicać codzienność.

Im więcej ciekawych, nietypowych rzeczy dostrzeżesz albo zrobisz w swoim życiu, tym więcej wspomnień stworzysz. Przeżyte dni nie uciekną z Twojej pamięci, jakby nigdy nie miały miejsca.

 

Zaczynamy nowy rok akademicki od spotkania 5 października 2023 roku, o godzinie 15.00 w RDLP w Olsztynie.  Nie widzieliśmy się  przez całe wakacje, więc samo spotkanie będzie wielkim przeżyciem.  A na zebraniu Prezes Anatol Leszczyński zaprosi nas na wycieczkę do  …………

W dniu 20 października 2023r. planowana jest  wyjazdowa edukacja historyczna, która odbędzie się w „Wilczym Szańcu”  w byłej siedzibie  Hitlera  z czasów II Wojny Światowej.  Obiekt w nowej odsłonie po dokonanym remoncie. Bliższe szczegóły podczas zebrania, ilość miejsc ograniczona. Koszt 85 zł, wpłatę będzie przyjmowała Koleżanka Basia Bruzgo.

I dwie opinie z internetu  o obiekcie , z ostatnich dni:

________________________________

  • Kompleks schronów z czasów II wojny światowej, który uległ zniszczeniu 1945 r. Do oglądania jest to, czego Niemcom nie udało się zniszczyć do końca. To moja druga wizyta w tym miejscu po 20 latach. Bardzo miłym zaskoczeniem były zmiany które wprowadziły Lasy Państwowe, czyli obecnie zarządzający tym miejscem. Infrastruktura turystyczna w postaci sklepików, restauracji, dróżek, toalet bardzo ułatwia zwiedzanie. Świetnie zrekonstruowane wnętrze baraku narad, w którym w 44 roku dokonano zamachu na Adolfa Hitlera. Świetna obsługa przewodników. Polecam.

 

  • Jeśli ktoś był w tym miejscu w przeszłości proszę wybrać się jeszcze raz
    Panowie z nadleśnictwa odwalili tam kawał pięknej roboty zwiedzanie nigdy wcześnie nie było tak bezpieczne
    Jeśli chodzi o Historie tego miejsca jest ona przedstawiona w idealny sposób a oglądając wystawę zdjęć i reliktów tych potwornych lat łzy same się cisną i trudno je powstrzymać

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *