Magiczna jesień

Czy jesień nie jest trochę magiczna? Ta piękna pora roku pełna jest ciepłych i złocistych barw i wspaniałych widoków. Od chrzęszczenia opadłych liści pod stopami, przez zapach dymu z ogniska przygotowanego przez Antoniego Jarczyka, po smaki grzybów, zebranych   w „Wojtkowym” lesie. Jesień działa na wszystkie nasze zmysły, często niosąc ze sobą przyjemne, nieco melancholijne skojarzenia. Nic więc dziwnego, że jesień jest porą roku, która od wieków inspiruje, malarzy, pisarzy i poetów. A jak jest kolorowa i jak się zmienia, przekonujemy się wędrując  w każdą sobotę.

Tym razem członkowie Koła Miłośników lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie  odbyli sobotni rajd w dniu 14.10.2023r. Było pieczenie kiełbasek przy ognisku, odbył się konkurs z historii piosenek i zespołów muzycznych.

 

 

Było też grzybobranie.  Obchodziliśmy urodziny Zuzi Dąbrowskiej najmłodszej członkini Naszego Koła, złożyliśmy jej życzenia i wręczyliśmy drobny upominek od wszystkich członków Koła. Pogoda nam dopisała, choć trochę wiało.

Wyniki konkursu:

I miejsce Stefania Jarczyk, II miejsce Maria Iglińska, III miejsce Daniela Tyl, Henio Błaszczak

Gratulujemy zwycięzcom konkursu, 9 listopada 2023r, podczas zebrania otrzymają nagrody. Pytania konkursowe przygotował Anatol Leszczyński. Zapraszamy na kolejne sobotnie spacery, planowany kolejny konkurs o Św. Hubercie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *