Święto Niezapominajki

W sobotę 18 maja 2024 roku członkowie Koła Miłośników Lasu LOK w Olsztynie obchodzili Dzień Niezapominajki – w ubiorach przeważał niebieski kolor………………….

Znaczenie kwiatów – niezapominajka

  • Prawdziwa miłość – wręczenie komuś niezapominajki oznacza, że ​​naprawdę kochasz i szanujesz tę osobę. Ten piękny kwiat może nie jest tak elegancki jak kwiat róży, ale ma silne znaczenie, które przezwycięża jego wygląd i rozmiar. Zawsze możesz dać ten kwiat partnerowi, aby zaskoczyć go i pokazać swoje prawdziwe emocje.
  • Wierność – ten kwiat powie ukochanej osobie, że jesteś wierny i nie masz zamiaru skrzywdzić tej osoby. Otrzymanie tego kwiatu od osoby, którą kochasz, oznacza również, że jest ci wierna i bardzo troszczy się o Ciebie.
  • Długotrwała relacja – ten kwiat oznajmia, że istnieje silny związek między Tobą a osobą, która daje Ci ten kwiat. To połączenie nie może zostać zerwane przez nikogo.
  • Pamiętanie o kimś – już sama nazwa niezapominajki wskazuje pewnie znaczenie. Jeśli dajesz go komuś, możesz przekazać wiadomość iż nie chcesz, aby ta osoba zapomniała o Tobie. Ten kwiat jest pięknym przypomnieniem, że wybrana osoba jest wyjątkowa w Twoim życiu i zasługuje na szacunek.

Znaczenie kolorów niezapominajki

Niezapominajka występuje w kilku kolorach:

Kolor biały jest symbolem czystości, niewinności i duchowości. Ten kwiat może zostać podarowany komuś, kto właśnie urodził dziecko lub może służyć jako dekoracja ślubów i bukietów ślubnych.

Kolor niebieski jest symbolem zaufania i szacunku. Ta barwa jest ściśle związana z symbolicznym znaczeniem niezapominajki. Symbolizuje pamięć o kimś i szacunek dla tej osoby, bez względu na to co reprezentuje.

Kolor różowy to symbol romansu, miłości i delikatnych emocji. Ten kwiat można podarować komuś, kogo kochasz i szanujesz, ale także jako symbol nie zapominania o kimś. Ten kolor idealnie współgra z symbolicznym znaczeniem kwiatu niezapominajki, jako wieczna miłość i trwałe połączenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *