Zapraszamy na leśne kąpiele

Zapraszamy na „leśne kąpiele” w każdą sobotę. Ostatnie rajd odbył się 28 grudnia 2019 roku, na którym to rajdzie ogłoszono kto został królem i królową rajdów w 2019 roku. Najwięcej rajdów zaliczyli Stefania Jarczyk i Anatol Leszczyński. Gratulujemy ! A więc mamy królewską parę za 2019 rok, ale wszystko przed nami. Pierwszy rajd już odbył się 4 stycznia 2020 roku, ale do końca roku jeszcze bardzo daleko i tytuł uzyskać może każdy.

Czym są kąpiele leśne?

Moda na kąpiele leśne (z jap. shinrin-yoku) przybyła do nas z Dalekiego Wschodu, a dokładnie z Japonii. Tam, już od pół wieku z powodzeniem stosowana jest jako forma relaksu. Pierwsze badania, które wykazały, że leśne spacery, połączone z prawidłowym oddychaniem, mają zbawienny wpływ na nasz organizm przeprowadzono już w latach 80.

Wszyscy wiemy, jak dobrze czujemy się na łonie natury. Dźwięki lasu, zapach drzew, promienie słońca grające na liściach, świeże, czyste powietrze – wszystko to sprawia, że czujemy się  lepiej. Kąpiele leśne to nic innego, jak zanurzenie się w lesie, a właściwie obcowanie z naturą. Okazało się, że nie tylko pozytywnie wpływają one na nasze samopoczucie, ale mogą także skutecznie wspierać nasz układ immunologiczny. Shinrin-yoku to rodzaj naturalnej aromaterapii. Japońscy naukowcy twierdzą, że lotne substancje aromatyczne emitowane przez drzewa i inne rośliny leśne,  mają zbawienne działanie na organizm człowieka. Taki spacer po lesie nie tylko dotlenia, ale poprawia witalność całego organizmu. Poza tym, działa niezwykle odstresowująco i antydepresyjnie. To niezwykły zastrzyk energii oraz sposób na lepszy nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.