Walentynki

Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego, członkowie Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie obchodzili dzień później tj. 15 lutego w Ośrodku Jeździeckim Pana Kojrysa. Zaplanowany kulig ze zrozumiałych względów musiał być zmieniony na przejażdżkę pięknie przybranymi wozami.

Nie było biało, ale  też pięknie, czuliśmy pierwsze oznaki wiosny. Coraz więcej słychać odgłosów ptaków, zakwitły bazie, pojawiły się też pierwsze kwiatki. Prezes znalazł kilka stokrotek, którymi obdarował  koleżanki z Koła.  Były to pierwsze  niespodzianki, a później………..się działo!

Przywitanie przez pięknie ubranych gospodarzy, wielki grill na którym piekliśmy pyszną kiełbaskę, wspaniały zespół muzyczno-wokalny, tańce, występy  ubranych w ludowe stroje dziewcząt,

różne ludowe zabawy z rewizytami / np z wałkami do ciasta/,

a na koniec ciekawa zabawa przygotowana przez organizatorów 'walentynek”, czyli Rysię i Michała Kłębukowskich, w trakcie której uczestnicy imprezy mogli popisać się swoimi zdolnościami wokalnymi. Różnie to u nas z tym śpiewaniem, ale trzeba przyznać, że nikt się nie wyłamał i wychodziło to całkiem dobrze. Nagrodą za występy były pomysłowe, fajne upominki.

Może gdybyśmy częściej ćwiczyli śpiewanie……..Wszystko przed nami. Była też jeszcze jedna niespodzianka, szczególnie przyjemna dla prezesa Koła Anatola Leszczyńskiego – został królem walentynkowego balu.  Dziękujemy organizatorom za wspaniałe, bardzo wesołe spotkanie, za wenę twórczą w przygotowaniu „konkursu śpiewaczego”. Żałujemy, że to tylko raz w roku… a może nie. Liczymy na „częściej”. A gdyby jednak nie… to do następnych „Walentynek”.

 

1 komentarz do “Walentynki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.