Niedziela w Arboretum

Leśne Arboretum Warmii i Mazur odwiedziliśmy przed południem, w niedzielę 17 maja 2020 roku. Pojechaliśmy zobaczyć głównie rododendrony i azalie. Zaskoczyło nas to, że dopiero zaczynają kwitnąć. Wybierzemy się jeszcze raz za ok.10 dni – wtedy to będzie bajka. Będzie to……..przesada. Jeżeli chodzi o te egzotyczne krzewy  to tak, ale już teraz jest tam po prostu cudnie.

Wiele wiosennych  kwiatów i krzewów wśród urokliwego lasu, w którym znalazło schronienie mnóstwo śpiewających ptaków to taki mały raj w zasięgu naszych nóg.

 

Wydaje się, że znamy dobrze Arboretum, wielokrotnie zwiedzaliśmy, ale też pomagaliśmy sprzątać, sadziliśmy drzewa, ale za każdym razem czymś zaskakuje. Dzięki Leśnikom z Nadleśnictwa Kudypy powstają nowe ścieżki i alejki, wiaty i altanki.

Warto zwiedzić  ciekawe zakątki: historyczny, leśnika, pszczelarza, relaksu, zakochanych. Na uwagę zasługuje także lapidarium – kolekcja głazów narzutowych. A tak na marginesie – zobaczyliśmy jak wyrosły sadzone przez nas przed kilku laty drzewka. Mam nadzieję, że zachęciłam członków Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie do odwiedzenia Arboretum – warto!

Zdjęcia Anatol Leszczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.