Wspomnień czar……kulig

Dawno, dawno temu…….., a może nie tak znowu dawno, każdego roku  w lutym Rysia i Michał Kłębukowscy  organizowali kulig. Nie zawsze był śnieg ale zawsze była fajna imprezka. W tym roku śniegu dostatek, ale… wiadomo  „zakazany owoc”. Zamknęli nas w domu, dla naszego dobra, ale jakoś tak smutno. Dobrze, że mamy komórki, internet……ale to przecież nie to samo. Mamy nadzieję, że wszyscy się zaszczepimy i bezpiecznie znów pójdziemy do lasu, pojedziemy na wycieczkę, postrzelamy i…..znów pojedziemy saniami w las. Mimo wielkiego optymizmu, trudno mi przewidywać, że będzie to możliwe jeszcze w tym roku. Chyba, żeby w grudniu spadł śnieg? ……To jest możliwe, przecież ogłaszali ocieplenie klimatu, że już takiej prawdziwej zimy już nie będzie, a tu od dwóch tygodni sypie śniegiem, w oczy prószy …….mróz -14,5 stopnia….

A tak dla przypomnienia wierszyk Danusi Bobrzeckiej

    Kulig akademików

Dzwonią dzwonki i janczary,

Jadą konie we dwie pary.

Kogóż wiozą- to leśnicy,

Koła lasów miłośnicy!

Cieplutko się ubierali,

Grube buty naciągali

I już sanie w lekkim biegu

Mkną przez las po białym śniegu!

Już w Marengo, przy ognisku,

Są kiełbaski na patyku,

A na piętrze przy kominku

Można się ogrzać drobinkę.

Zaraz z kuchni wynoszą

Pierogi, pachnące rozkoszą

Dla podniebienia każdego,

Po kuligu zgłodniałego!

Tyle było tu dla ciała,

Dla ducha-rzecz niebywała,

Każdy wróżby swe losował,

Potem czytał, kontemplował.

W swój kubeczek też zaglądał,

Zodiakowych prognoz sięgał,

Gromkim śmiechom winni byli

R,M.Kłębukowscy-

Co zabawę wymyślili!

 

1 komentarz do “Wspomnień czar……kulig

  1. Drogie koleżanki leśne i koledzy leśni! To pora naszego corocznego kuligu ( chociaż ostatnio bez śniegu ) więc były to Walentynki – dzień miłości. Po latach wspólnych spotkań i zabawy ten rok zatrzymał nas w domach. To takie czasy, że możemy się spotkać tylko wirtualnie (on line ) . Uśmiechamy się do Was wszystkich serdecznie i wesoło. Wyciągnijmy nasze pyszne naleweczki i wypijmy po kieliszeczku w sobotę i w niedzielę o godz 13 łącząc się myślami.
    ” Jeszcze będzie normalnie, jeszcze będzie radośnie ” Pozdrawiamy wszystkich cieplutko z całego serca Rysia i Michał Kłębukowscy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.