Tężnie coraz bliżej……

Tężnie coraz bliżej Olsztyna. W ubiegłym tygodniu, w Lidzbarku Warmińskim, oddano do użytku tężnie solankowe. Nowe tężnie mają sześć metrów wysokości i około stu metrów długości. W ich górnej części znajduje się taras widokowy. Drewniana konstrukcja nawiązuje kształtem do ślimaka będącego logo międzynarodowej sieci miast Cittaslow, do której należy Lidzbark Warmiński.

Zbudowano również m.in. drogę dojazdową z parkingiem, promenadę i plac zabaw, a także uzbrojono tereny pod przyszłą zabudowę leczniczą, usługową i turystyczną. Całkowity koszt zakończonej w czwartek inwestycji to około 17 mln zł, z czego większość stanowi dofinansowanie z RPO Warmia i Mazury.

Tężnie są ważnym  elementem  infrastruktury uzdrowiskowej i dążenia  Lidzbarka Warmińskiego do uzyskania statusu uzdrowiska. To sprawa przyszłości.

Ale już teraz……..osoby odwiedzające to miasto  mogą skorzystać z inhalacji, a dodatkowe atrakcje służące rekreacji powstały z myślą o zapewnieniu dobrych warunków pobytu wielopokoleniowym rodzinom.

A że pojechać tam warto,  przekonała się o tym, w niedzielę 4 lipca kilku członków Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK z Olsztyna. Piękna pogoda, wspaniałe solankowe powietrze, dużo miejsc siedzących wzdłuż tężni, piękne widoki z tarasów nad tężniami, parking …. i to wszystko za darmo ! No nie zupełnie bo do  „raju” trzeba dojechać, tak ok.50 km.

 

2 komentarze do “Tężnie coraz bliżej……

  1. Jesteście bardzo dzielni no i młodzi i dobrze że nas reprezentujecie. Życzymy dalszych ciekawych wypadów, a my za wami.

  2. Lidzbark lubię i takie wiadomości bardzo mnie cieszą.
    Lubię także autorów wiadomości – Kazimierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.