A może wyjechać na parę godzin ……….

Ładna pogoda, długie letnie dni i bardzo dużo się dzieje……. poza Olsztynem.  Tym razem w Mrągowie. To urocze miasteczko,  w którym jest wiele miejsc do zwiedzenia, ale ten wyjazd był poświęcony zobaczeniem tego co aktualnie  proponuje Mrągowo :

W Mrągowskim Centrum Kultury można zobaczyć dwie bardzo ciekawe wystawy:

  • wystawę rysunku prasowego –pokazanych jest kilkadziesiąt prac opublikowanych w 2020 roku. Celem wystawy jest  zwrócenie uwagi na znaczenie rysunku prasowego, który może być komentarzem politycznym, społecznym bądź sportowym, tworzyć opowieść w postaci krótkiego komiksu czy być rysunkiem-ilustracją artykułu prasowego.

 

 

  • wystawę pocztówek z Mrągowa z XX i XXI wieku

 

Obie wystawy można jeszcze zobaczyć, ale Wojewódzki Przegląd Rękodzieła był imprezą jednego dnia, przygotowaną z wielkim rozmachem.  Wiele stoisk, na których prezentowano m.in. rzeźby, hafciarstwo, malarstwo,  wyroby z wosku, z gliny…..

 

W czasie imprezy przeprowadzano warsztaty, na których  można było nauczyć się wypieku chleba /upieczony chleb uczestnicy zabierali do domu/, zrobienia czekolady

, wyplatania  koszyków, tworzenia różnych przedmiotów z gliny………………………

 

 

 

 

 

Przegląd zorganizowano na terenie przylegającym do jeziora Czos, na którym  popisywali się wodniacy, pływały żaglówki, a nawet tramwaj wodny !

 

 

A na brzegu  odpoczywały różne  gatunki kaczek i rodzina łabędzi – mama, tata i małe, które robiły poranną toaletę.

 

 

Warto też pospacerować po Mrągowie, pooglądać odremontowane kamieniczki, podziwiać  ukwiecone skwerki, fontanny, rzeźby no i posmakować smakowitych lodów a także przenieść się „daleko” do Ameryki, czy Meksyku. Może nie aż tak daleko, ale zjeść  obiad w stylu amerykańskim czy meksykańskim można i to wcale nie tak drogo.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.