Eko-święta. Co zrobić, aby Boże Narodzenie było ekologiczne?

Święta Bożego Narodzenia tuż za rogiem. Warto przeżyć je z rodziną, celebrując każdą spędzoną wspólnie chwilę. Święta to jednak nie tylko piękne momenty, ale także, niestety, spore wydatki. Bardzo często nasze decyzje są również sporym obciążeniem dla środowiska naturalnego. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by Święta Bożego Narodzenia stały się nieco bardziej przyjazne naturze. Jak urządzić eko święta?

O tym rozmawialiśmy podczas czwartkowego spotkania 2 grudnia 2021 roku z Panią Justyną Haładaj z RDLP w Olsztynie. Pomysłów było mnóstwo, ale czy zastosujemy je  w praktyce?  Myślę, że tak. Przecież w ramach czwartków ekologicznych członkowie Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy Akademii Trzeciego Wieku w Olsztynie spotykają się z tematem od 12 lat i nie tylko teoretycznie. Każdego roku, na wiosnę sprzątamy lasy, głównie lasy kudypskie, sadziliśmy lasy w różnych  nadleśnictwach podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, dokarmiamy ptaki, przed Bożym Narodzeniem  całymi rodzinami ubieramy leśną choinkę marchewkami, jabłuszkami i innymi produktami, które mogą smakować leśnym zwierzątkom, otrzymaliśmy dyplomy z tytułem „Przyjaciela lasu”………… Temat jest nam bardzo bliski. Dziękujemy Pani Justynie, że mogliśmy spojrzeć na ekologię jeszcze z innej strony.

Nasze działania ekologiczne przyhamowała pandemia. Dla przypomnienia kilka zdjęć z poprzednich „zdrowych lat„.

 

 

 

 

1 komentarz do “Eko-święta. Co zrobić, aby Boże Narodzenie było ekologiczne?

  1. Aż trudno uwierzyć, że tyle lat spędziliśmy razem. Wędrowaliśmy, śpiewaliśmy, sadziliśmy, sprzątaliśmy, ucztowaliśmy, a najważniejsze, że byliśmy wszyscy razem i mam nadzieję, że znowu wrócą ” dobre ” czasy. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich ” leśnych ludzi „.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.