I zaczęło się……..

Pisałam już o świątecznej wystawie, ale tego dnia tj. 7 kwietnia, po długiej przerwie zaczęliśmy się uczyć. Na początek Adam Siemakowicz  przypomniał nam ważne zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Omówił m.in. :

  1. Instrukcję Bezpieczeństwa Pożarowego na przykładzie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie,
  2. Znaki ewakuacyjne i alarmowanie;
  3. Podstawowe urządzenia przeciwpożarowe i ich obsługa
  4. Tablice informacyjne BHP oraz sankcje prawne za ich nieprawidłowe stosowanie, niszczenie.

A w części organizacyjnej prezes Koła Anatol Leszczyński przedstawił realizację zadań Koła w okresie  pandemii oraz zamierzenia w niedalekiej  przyszłości. Zapraszamy na sobotnie spacery oraz na wycieczkę, która odbędzie się 22 kwietnia 2022 roku. Pojedziemy pociągiem do Pisza – miasta , w którym jeszcze nie byliśmy. A będzie ciekawie ! Opłata 100,0 zł, w tym przejazd PKP, opłata miejsc zwiedzanych, koszt przewodników.

W czasie zebrania odbyła się też ważna uroczystość wręczenia legitymacji członkowskiej nowej koleżance Teresie Kosman, która od kilku miesięcy uczestniczyła w sobotnich rajdach razem z wnukiem Kubą. Cieszymy się, że jest nas coraz więcej, jeszcze kilka osób złożyło deklaracje członkowskie. Mamy nadzieję, że będą dobrze czuli się w naszym gronie. Witamy serdecznie!

A w sobotę – 9 kwietnia przeszliśmy do zaprzyjaźnionej wiaty w Leśnictwie Stary Dwór, gdzie  Anatol Leszczyński sprawdził wiedzę uczestników na temat Święta Wielkanocnego. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy. Nagrody otrzymają na majowym zebraniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *