W maju jak w raju

Trwający miesiąc maj to wyjątkowy miesiąc. Kojarzy się z soczystą zielenią, błękitnym niebem, zapachem kwiatów i świergotem ptaków. W tym miesiącu przyroda sprawia, że świat robi się piękniejszy, bardziej bajkowy oraz kolorowy. 

Według starej legendy to właśnie w maju został stworzony świat. Zresztą ten miesiąc swoją nazwę zawdzięcza bogini przyrody, urodzaju i płodności – Mai. W tym czasie kwitnie mnóstwo roślin. Las zachwyca różnorodnością. Zakwitają łąki i pola. Na świat przychodzi wiele zwierząt. Rozwija się zielone życie. Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku.

 

Nazwa “tulipan” pochodzi od perskiego słowa “turban”. W XIII w. te kwiaty były jednym z popularniejszych tematów wierszy perskich poetów. Na początku XVII wieku Holandię ogarnęło szaleństwo zwane “tulipomanią”. Cebulka kwiatu kosztowała tyle, co dom! Znaczenie tulipanów jest zależne od barwy ich płatków. Przykładowo, według mowy kwiatów, żółte oznaczają radość, pogodę myśli i uśmiech.

Dla zdrowia fizycznego i psychicznego każdy z nas jak najczęściej powinien spędzać czas na świeżym powietrzu. Już samo patrzenie się na zielony kolor wpływa kojąco na ludzką psychikę. Życie w zgodzie z naturą to również kontemplacja jej piękna – a więc w trosce o nasze zdrowie zapraszamy do sobotnich spotkań.

Zdjęcia przedstawiają  wiosenne cudeńka w ogrodzie Stefanii i Antoniego Jarczyków  oraz na działce Krystyny i Tolka Leszczyńskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *