Wzdłuż jeziora Długiego i przez Las Miejski

Jezioro Długie znajduje się na granicy ścisłego centrum Olsztyna .Nazwa tego akwenu wzięła się od jego kształtu. Zbiornik jeziora długiego rozciąga się na ponad 1,5 km, a w najgłębszym miejscu liczy sobie 17 m. Niewątpliwie dużym atutem tego miejsca jest fakt, iż płynnie przechodzi w Las Miejski, który jest największym lasem w granicach miasta w Europie. Dziś należy do ulubionych miejsc aktywnego wypoczynku mieszkańców Olsztyna oraz daje schronienie licznym gatunkom roślin i zwierząt. . Jego obszar liczy łącznie ponad 1400 ha, z czego główny kompleks – około 1100 ha. Pokaźne rozmiary oraz zróżnicowanie terenu pod względem przyrodniczym i krajobrazowym stanowią ogromny potencjał turystyczno-rekreacyjny.

 

 

 I właśnie w sobotę , 28 maja 2022 roku, najwytrawniejsi piechurzy – członkowie Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK w Olsztynie, wybrali taką trasę na sobotni rajd. Pogoda tym razem była delikatnie mówiąc  zróżnicowana, ciekawa?………..  deszcz, słońce, wiatr…… Daliśmy radę, rajd zakończyliśmy przy CEiK-u , tak jak planowaliśmy. Gratulujemy wytrwałym !

 

1 komentarz do “Wzdłuż jeziora Długiego i przez Las Miejski

  1. I kto był? Przewaga pań zaopatrxonych w parasole i peleryny więc deszcz był niegroźne. Było super pozdrawiam uczestniczki i także te panie, które różnych powodów nie mogły być w lesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *