Las , militaria – a więc wszystko co lubimy – Ziołowa Dolina w Wilimowie

  

W ramach sobotnich spacerów członkowie Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK w Olsztynie  zwiedzają kolejne ciekawe miejsca. Rajd 20 maja 2023r. rozpoczęliśmy z pętli komunikacji miejskiej w Gutkowie o godzinie 10.00   Po spotkaniu na przystanku MPK, Tolek Leszczyński przedstawił uczestnikom cel dzisiejszego dnia, oraz długość trasy. Po małym instruktarzu poszliśmy ulicami: Słowicza i Ignacego Łukasiewicza, mijając po drodze różne zakłady pracy znajdujące się w tym rejonie miasta, między innymi to: Red Bud, Eltel Networks, Przedszkole Ekolandia, Zakład produkcji chemikaliów, WMB – Colas, Terminal SA były Lotos, Szkło land.

Pogoda dopisywała, weszliśmy do lasu idąc drogą szutrową mogliśmy podziwiać przyrodę i śpiew ptaków. Po przejściu około 3 kilometrów doszliśmy do celu naszego spaceru.

Zobaczyliśmy bramę wejściową, za którą znajduje się budka wartownicza i w oddali zaparkowane pojazdy wojskowe. Po wejściu na parking mogliśmy zobaczyć transportery opancerzone,  armaty, oraz wiele innego sprzętu wojskowego i „Dyskoteka Milicyjna”.

 

Podziwialiśmy pojazdy zdeponowane przez miłośnika militariów całość jest sprawna . Niektóre osoby pierwszy raz mogły zobaczyć taki wojskowy sprzęt. Po zwiedzeniu Muzeum Militarnego przeszliśmy na mały odpoczynek w okolice ogniska i przy muzyce słyszanej z głośników odpoczywaliśmy pijąc kawę i herbatkę, podziwiając latające czaple i inne ptactwo wodne.

W dalszej części mogliśmy zwiedzić Mini ZOO. Chodząc alejkami poznawaliśmy rosnące zioła, pod krzaczkami mogliśmy znaleźć jajka zniesione przez przydomowy drób. W ogródku kawiarnianym siedzieliśmy przy szklance chłodnego napoju przed dalszą powrotną drogą do domu. Kolejny sobotni rajd był udany. Podczas odpoczynku odbył się konkurs z okazji Święta Polskiej Niezapominajki. Uczestnicy rajdu odpowiadali na pytania konkursowe.

I miejsce zdobyła Tańska Dorota II miejsce egzekwo Maria Iglińska, Stefania Jarczyk, Krystyna Tarankiewicz III Marianna Bonisławska i Renata Janicka .

Upominki za zwycięstwo w konkursie zostaną wręczone podczas zebrania w czerwcu. Do spotkania na kolejnym rajdzie w dniu 27 maja godz. 10.00 pętla MPK ul. Jagiellońska – działki. Pytania konkursowe opracował i rajd prowadził Tolek Leszczyński.

1 komentarz do “Las , militaria – a więc wszystko co lubimy – Ziołowa Dolina w Wilimowie

  1. Dziękujemy Tolkowi za kolejny udany wypad. Moc wrażeń wojskowych z poszerzona wiedzą, pogoda dopisała, no i te pachnące zioła . Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *