Czas na Dywity

13 kwietnia, podczas sobotniego rajdu odwiedziliśmy Gminę Dywity. Głównym celem wypadu była ścieżka dydaktyczno – przyrodnicza wokół Jeziora Dywickiego, przez którą przeszliśmy okrążając jezioro, ciesząc oko pięknymi widokami i oglądając  kamienne rzeźby, które nawiązują do bajek Jana Brzechwy. Posągi przedstawiają rybę, żółwia, bobra, ślimaka, raka, żabę i kaczkę – stworzenia związane z wodą. Każda postać powstała tylko z jednego kamienia. Autorem niezwykłych rzeźb jest Andrzej Wołkowicki.

Pobyt był okazją do przypomnienia historii Dywit. Prezes Koła Anatol  Leszczyński przygotował pytania konkursowe z wiedzy o tej miejscowości sięgając do jej założenia i czasów obecnych.

 

Okazało się że nasi członkowie wykazali się szeroką wiedzą o pobliskiej Olsztynowi gminie, ale najlepsza była  Stefania  Jarczyk, która zajęła I miejsce, II miejsce  Ania  Żmuda,  III miejsce  Ryszard  Chudziakiewicz ,  IV miejsce egzekwo zajęli: Rysia  Wiejek, Regina Witesko, Aleksander  Gębicki, Antoni  Jarczyk, Waldemar  Chrzanowski.

Nagrodami, jak przystało przed Wielkanocą,         były jajeczka.

 

 

 

 

 Piękna pogoda i doskonałe samopoczucie sprawiły, że przedłużyliśmy sobotni rajd i wracaliśmy urokliwymi ścieżkami wzdłuż rzeki Wadąg i Łyny, wypatrując oznak wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.