Się działo – Arboretum w Kudypach

Zaledwie kilka kilometrów od Olsztyna znajduje się wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce – ogród botaniczny „Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach im. Polskiego Towarzystwa Leśnego”. Aż trudno uwierzyć, że ten wspaniały leśny ogród prowadzony przez kudypskich leśników istnieje już 30 lat.

 

Po 30 latach prace w ogrodzie nie zwalniają tempa. Każdego roku kolekcja arboretum powiększa się o nowe gatunki roślin. Powstają nowe ścieżki i tematyczne zakątki. W sierpniu ogród botaniczny zyskał nową atrakcję, uroczyście otwarta została ścieżka edukacyjna „ Zakątek Pszczelarza”. 

 

Zakątek powstał dzięki współpracy z Rejonowym Kołem Pszczelarzy w Olsztynie, w przystępny sposób prezentuje zagadnienia związane z pszczołami – zarówno tymi miodnymi jak i dziko żyjącymi, ich biologią, funkcją w środowisku oraz zagrożeniami i sposobami ochrony. W uroczystym otwarciu ścieżki uczestniczyli zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnych samorządów, pszczelarze i leśnicy biorący udział w projekcie „ Pszczoły wracają do lasu”.  Byliśmy też my – członkowie KMLiM.

Uroczystości uświetniły występy dzieci z przedszkola Ekolandia, które specjalnie na tę okazję przygotowały wspaniały „pszczeli” pokaz.

 

Mogliśmy spróbować wspaniałych miodów,

ciast wypiekanych z miodem

 

 

 

 

 

 

 

i zrobić zdjęcie z królową pszczół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.