Kudowa – Park Centralny

Najstarszą i najbardziej reprezentacyjną Kudowy częścią jest Park Centralny. Oś założenia stanowi główna promenada mająca swój początek w okolicach pijalni, gdzie znajduje się bogactwo ciekawej roślinności. Wszystkie części parku urozmaicone są licznymi ścieżkami i alejkami.

 

Na obszarze parku Zdrojowego oraz wzdłuż głównej promenady spacerowej znajdują się najważniejsze obiekty architektoniczne: „Zameczek”, „Polonia”, muszla koncertowa, podświetlana fontanna, pijalnia

oraz dawna hala spacerowa, czyli otwarta konstrukcja żeliwna, zwana dziś „Teatrem Pod Blachą”, gdzie często odbywają się koncerty muzyki uzdrowiskowej oraz sąsiadujący z nią teatr Zdrojowy.

Od zachodu park zamknięty jest okazałym stawem. Lata 20. XX wieku uważane są za lata świetności parku. Jego niedawna renowacja przywróciła mu właśnie ówczesny, znany z rycin, obrazów i starych fotografii wygląd.

 

 

Ciekawą częścią  parku  jest Ogród Muzyczny im. druha harcmistrza Władysława Skoraczewskiego. Jest to niewielki, ale bardzo malowniczy obszar, na którym znajdują się fortepian, harfa, kontrabas i stanowisko dyrygenta.

1 komentarz do “Kudowa – Park Centralny

  1. Bardzo ładna ta pijalnia wód mająca swój klimat tym bardziej, że na zewnątrz nic się nie działo. Wcale się nie dziwię, że tak często chodziliście do niej. Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.