„Leśnymi ścieżkami świętych pańskich”

„Leśnymi ścieżkami świętych pańskich” to tytuł bardzo ciekawej prelekcji Pani Justyny Haładaj z RDLP w Olsztynie. Nietypowy temat jak na naszą już ponad 10-letnią edukację w gościnnych progach olsztyńskiej dyrekcji – może dlatego bardzo interesujący. Centrum Informacyjne Lasów Państwowych wydało ostatnio książkę Pana Edwarda Marszałka pod tym właśnie tytułem i Pani Justyna zainspirowana tą pozycją wydawniczą przedstawiła wiele faktów z życia świętych, którzy powiązani są z lasem, z przyrodą. Na zakończenie wykładu odbył się konkurs w którym uczestnicy spotkania mogli wygrać nagrodę – była to książka pana Marszałka. Wielu z nas będzie mogło poszerzyć, utrwalić wiedzę o tych świętych w domu.   A w książce jest opisanych 53 „leśnych świętych”. Pani Justyno – dziękujemy. Cieszymy się, że mogliśmy poznać taką fajną leśniczkę. Czekamy na spotkanie w grudniu.

W czasie zebrania koleżanki z kółka rękodzielniczego Wiesia Filipek, Jasia Kluczek i Bożenka Błaszczuk przygotowały wystawę, która przypomniała nam,że święta zbliżają się wielkimi krokami. Były aniołki, bombki, pocztówki…..a więc Boże Narodzenie tuż tużPiękne, kolorowe i bardzo urozmaicone cudeńka.

 

 

 

 

 

Miłym akcentem czwartkowego spotkania było wręczenie zaległych odznaczeń, medali i nagród osobom zasłużonym dla Koła i laureatom konkursów przeprowadzonych w październiku 2021 roku. Jeszcze raz gratulujemy wyróżnień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.