13 lat to dużo, ale chcemy może jeszcze następnych……….przynajmniej do pełnoletności.

W sobotę  25 czerwca 2022r. członkowie  Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie spotkali się tradycyjnie pod leśną wiatą w zaprzyjaźnionym LEŚNICTWIE  Stary Dwór. Było to ostatnie  sobotnie spotkanie przed wakacyjną przerwą.

W czasie tego spotkania uroczyście przyjęto  nowych członków  do Koła:

 1. Szymona Dąbrowskiego
 2. Stanisława Dąbrowskiego
 3. Igora Siemakowicza

Piękną Zuzię Dąbrowską przyjmiemy do Koła jak będzie troszkę starsza. A teraz cieszymy się, że już uczestniczy w naszych zajęciach

Przy leśnym ognisku odbył się konkurs historyczny – z historii działalności naszego Koła. Największą wiedzą wykazali  się:

 1. Michał Kłębukowski
 2. Rysia Kłębukowska
 3. Stefania Jarczyk

Zwycięzcy konkursu za ogromną wiedzę otrzymali drobne, ale ciekawe upominki.

W dalszej części spotkania odbyła się zabawa terenowa polegająca na poszukiwaniu” skarbów”, które wcześniej zostały ukryte przez Antoniego Jarczyka i Adama Siemakowicza.

Za pomocą specjalistycznego sprzętu,   na określonym terenie,  uczestnicy spotkania    poszukiwali……………. Zabawa cieszyła się dużym powodzeniem,  szczególnie przez najmłodszych uczestników. Wszystkim biorącym  udział udało się odnaleźć niespodziankę stosowną do wieku: puszkę piwa Żubr albo pepsi.

 

Z takim zapasem  udaliśmy się  do ogniska, które przygotował Antoni Jarczyk, Józek Gazda I Rysiu Chudziakiewicz. Piekliśmy pyszne niedźwiedzie kiełbaski wspominając minione lata, ciekawe imprezy, spotkania z leśnikami……………….

Bo przecież  w kwietniu minęło 13 lat istnienia Koła !

I w związku z tym:

na zakończenie spotkania zostały wręczone medale:

           Złoty medal Zasługi Dla Koła wręczono:

 1. Danieli Tyl
 2. Wojciechowi Dąbrowskiemu

Wyróżniono upominkami  strażników sobotnich ognisk:

 1. Antoniego Jarczyka
 2. Kubę Kosman
 3. Józka Gazdę

Podsumowano  odbyte zawody strzeleckie z broni sportowej Koła, najlepszymi strzelcami którzy zdobyli najwięcej „ 10”okazali się:  

Rysia Kłębukowska

Teresa Mielczarska

Rysio Chodakiewicz

Kazio Miłowski

Zwycięzców wyróżniono zegarkami i innymi upominkami.

Członkowie Koła uczestniczący w tym spotkaniu, którzy uregulowali składki członkowskie do 06.06.2022r. otrzymali upominki  w postaci książek.

Dziękujemy:

Alicji Janulewicz za wypiek smacznego i pomysłowego piernika jubileuszowego, którego wszyscy smakowali. Był bardzo smaczny.

Leśniczemu  Wojtkowi Dąbrowskiemu i instruktorom poszczególnych punktów spotkania , za pomysłowość , bezpieczną i sprawną realizację zadań.

I………wszystkim uczestnikom  za udział , za dobry humor, za podjęcie ciekawego, ale jakże wyczerpującego tematu jakim było poszukiwanie skarbów. Dziękujemy, że jesteście!

A ważne  a może najważniejsze jest to, że średnia wieku członków Koła po sobotnim spotkaniu……… znacznie się obniżyła. Witamy młodzież w Kole !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.