Spotkanie z Mieczysławem Wieliczko

23 listopada 2022 roku, w Muzeum Przyrody w Olsztynie,  odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z wspaniałym człowiekiem  Panem Mieczysławem Wieliczko. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele przepięknych zdjęć, głównie  związanych z Warmią i Mazurami oraz Powiślem. Pokaz był podzielony na cztery pory roku – wiosnę,  lato, jesień i zimę. Wszystkie zdjęcia przypomniały nam, że mamy wielkie szczęście, żyjąc na tak pięknych terenach. Dziękujemy za zaproszenie  !

Mieczysław Wieliczko, związany z warmińsko-mazurskim środowiskiem fotograficznym – urodził się, mieszka i pracuje w Olsztynie. Fotografuje od połowy lat 70. XX wieku. miejsce szczególne w jego twórczości zajmuje fotografia architektury, fotografia dokumentalna, fotografia krajobrazowa, fotografia portretowa oraz fotografia przyrodnicza.

Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych w Polsce i za granicą indywidualnych, zbiorowych oraz pokonkursowych, na których zdobył wiele akceptacji, medali, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych Jest autorem oraz współautorem wielu publikacji – albumów fotograficznych oraz autorem i współautorem wielu fotografii ilustrujących książki.

Nie mamy upoważnienia do publikacji zdjęć, ale są one na stronie internetowej autora, więc zachęcamy do ich obejrzenia. Nie zastąpi to spotkania z Panem Wieliczko, który jest człowiekiem bardzo ciepłym , skromnym,  jego opowieści w jakich warunkach były robione zdjęcia ……. ale pozwoli na chwile wytchnienia od szarości codziennego życia 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.