Ciekawe zakończenie roku akademickiego 2022/2023

Już po……

Po pracowitym, kolejnym roku akademickim. Wiele czwartków ekologicznych w RDLP w Olsztynie, rajdów po okolicach Olsztyna, wycieczek, konkursów, treningów i zawodów strzeleckich, wystaw…….

Nareszcie odpoczywamy. 1 czerwca  –  prezes Koła Anatol Leszczyński ogłosił, że mamy wolne do 1 października. I na sali zrobiło się jakby trochę smutno……..Nie będzie organizowanych imprez, ale przecież możemy spotykać się w mniejszym gronie – są telefony, komputery…..

A właśnie komputery… 1 czerwca gościliśmy  Pana Tomasza Jarczyka, pracownika RDLP w Olszynie, prywatnie syna Stefanii i Antoniego Jarczyków, aktywnych członków Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie. Tematem wykładu było: „Wykorzystanie geoportali w życiu emeryta”.

Wykład bardzo potrzebny, pokazujący nam jak duży zasób wiedzy zawierają  komputery, ale też współczesne telefony. Zaprosił nas do zapoznania i korzystania z takich portali jak:- PORTAL GŁÓWNEGO GEODETY KRAJU https://mapy.geoportal.gov.pl/map/lmgp 2.html,

– GEOPORTAL OTWARTYCH DANYCH PRZESTRZENNYCH FIRMY GRO SYSTEM  https://polska.e-mapa.net/

– BANK DANYCH O LASACH https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

– GEOPORTAL INSTYTUTU DZIEDZICTWA NARODOWEGO https://mapy.zabytek.gov.pl/nid/

Panie Tomku, dziękujemy za bardzo interesujący wykład. Ta wiedza nam jest bardzo potrzebna. Dzięki Panu trochę nam bliżej do ważnych wiadomości współczesnych.

1 komentarz do “Ciekawe zakończenie roku akademickiego 2022/2023

  1. Dziękuję za ciepłe słowa. Pracujesz jak błyskawica . Dziękujemy WAM za pracę wyłożoną w działalność naszego Koła, za szybkie umieszczanie zdjęć na stronie bo czytanie stron to hasło „przezyjmy to jeszcze raz”.życzę wszystkim członkom naszego Koła miłych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *